International Judo Tournament TRE TORRI

Tournament

Edition:

Tre Torri 2010 - 26th International Judo Tournament

WEIGHT CAT. NAME COUNTRY COMPANIES GROUP NATIONAL TEAM REPRESENTATIVE
-60 Kg.

1st - GUZZARDI Lorenzo
ITA STAR JUDO CLUB
2nd - NOVERO Alessandro
ITA RAPPRESENTATIVA REGIONE PIEMONTE
3rd - MASERIN Roberto
ITA RAPPRESENTATIVA REGIONE PIEMONTE
3rd - TAKEI Sho
JPN KANTO GAKUEN UNIVERSITY JUDO CLUB
5th - ANDRENELLI Daniele
ITA ASD TALENTI SPORTING CLUB 1987
5th - DELGADO MARTIN Cesar
ITA CLUB DEPORTIVO AQUASPORT SOTILLO
-66 Kg.

1st - NIKLAS Von Freeden
GER CROCODILES OSNABRUCK
2nd - CHIANESE Antonio
ITA STAR JUDO CLUB
3rd - LEFEVERE Jasper
BEL BELGIUM JUDOFEDERATION
3rd - VAN GANSBEKE Kenneth
BEL BELGIUM JUDOFEDERATION
5th - DEL PIANTA Filippo
ITA G.S.FORESTALE
5th - PALUMBO Gennaro
ITA POLISPORTIVA SHARDANA JUDO OLBIA
-73 Kg.

1st - SCOLLO Gesualdo
ITA G.S.FORESTALE
2nd - GONZALEZ CABOT David
ESP FED.VALENCIANA JUDO
3rd - KHOMENTOVSKIY Nikita
RUS THE NORTH-WEST RUSSIAN JUDO FED.
3rd - VASILYEV Oleg
RUS THE NORTH-WEST RUSSIAN JUDO FED.
5th - FOMIN Sergey
RUS THE NORTH-WEST RUSSIAN JUDO FED.
5th - VUZEM Ziga
SLO JUDO CLUB BEZIGRAD
-81 Kg.

1st - RUBINI Riccardo
ITA KYU SHIN DO KAI PARMA A.S.D.
2nd - CELESTI Matteo
ITA FIAMME AZZURRE JUDO
3rd - CASERTANO Prisco
ITA A.S.D. CENTRO SPORTIVO FROSINONE
3rd - RUDL Mario
SLO JUDO CLUB ZELEZNICAR MARIBOR
5th - DENIS Leider
LUX FLAM
5th - OUSSAMA Hadjam
ALG F.A.J
-90 Kg.

1st - ANEIROS Carlos
ESP BUSHIDOKWAI
2nd - GORDON Wiston
GBR WISTON
3rd - GIORGIS Diego
ITA G.S.FORESTALE
3rd - RAFFI Lamberto
ITA A:S:D: FITNESS CLUB NUOVA FLORIDA
5th - FUJIMORI Taiga
JPN KANTO GAKUEN UNIVERSITY JUDO CLUB
5th - TAKEZAWA Toshihiro
JPN KANTO GAKUEN UNIVERSITY JUDO CLUB
-100 Kg.

1st - DESPAIGNE Terry Yosvane
ITA RAPPRESENTATIVA MARCHE
2nd - RATEJ Jan
SLO JUDO CLUB BEZIGRAD
3rd - ABDELAZIZ Gaci
ALG F.A.J
3rd - IANNONE Francesco
ITA A.S.D SALVATORE TUNNO
5th - TROISI Alessandro
ITA RAPPRESENTATIVA REGIONE PIEMONTE
+100 Kg.

1st - HARMEGNIES Benjamin
BEL BELGIUM JUDOFEDERATION
2nd - MOHAMED SOFIANE Belreka
ALG F.A.J
3rd - BATTISTONI Filippo
ITA CENTRO GINNASTICO TORINO
-48 Kg.

1st - SARMIENTO PALAO Aida
ESP FED.VALENCIANA JUDO
2nd - BOUYSSOU Katelyn
USA USA JUDO
3rd - CIMINO Elisa
ITA SINERGY LODI
3rd - LYNDA Feddi
ALG F.A.J
5th - BATTISTINI Laura
ITA ASDGJKANO FOLIGNO
5th - KARIMA Djebari
ALG F.A.J
-52 Kg.

1st - HADDAD Soraya
ALG F.A.J
2nd - MERIEM Haoula
ALG F.A.J
3rd - PIERUCCI Martina
ITA RAPPRESENTATIVA REGIONE PIEMONTE
3rd - SANCHEZ Clara
ESP BUSHIDOKWAI
5th - AMINA Benacer
ALG F.A.J
5th - LENTINI Manuela
ITA RAPPRESENTATIVA REGIONE PIEMONTE
-57 Kg.

1st - VAN BOSSELE Hanne
BEL BELGIUM JUDOFEDERATION
2nd - TATALOVIC Ana
SLO JUDO CLUB BEZIGRAD
3rd - ERLEBACH Eva
SUI LZ BIEL MAGGLINGEN-NIDAU
3rd - RIGHETTI Anna
ITA C.U.S. VERONA
5th - ARENDT Charlie
LUX FED LUXEMBOURGEOISE DES ARTS MARTIAUX
5th - ZELLOUF Nachida
ALG F.A.J
-63 Kg.

1st - KAHINA Saidi
ALG F.A.J
2nd - RAZINGER Tina
SLO JUDO CLUB BEZIGRAD
3rd - PUCHE PALAO Isabel
ESP FED.VALENCIANA JUDO
3rd - WICHERS Jennifer
NED DIJKMANSPORT
5th - BALDERI Maria Elisa
ITA REN SHU KAN
5th - PECNAK Anja
SLO SANKAKU CELJE
-70 Kg.

1st - MIRJANIC Branka
SLO JUDO CLUB BEZIGRAD
2nd - LYNN Mossong
LUX FLAM
3rd - POLITI Linda
ITA REN SHU KAN
4th - SANA Khelifi
ALG F.A.J
-78 Kg.

1st - TORT MERINO Marta
ESP FED.VALENCIANA JUDO
2nd - STUCKE Jana
GER CROCODILES OSNABRUCK
3rd - NESRINE Ayadi
ALG F.A.J
+78 Kg.

    1st - SONIA Asselah
    ALG F.A.J